fot. bubula.pl

[TYLKO U NAS] Pos. B. Bubula: Warto się przyjrzeć temu, jak inne państwa przygotowują swoich obywateli do wojny informacyjnej

Warto się przyjrzeć temu, jak inne państwa i narody systematycznie oraz programowo przygotowują swoich obywateli do wojny informacyjnej XXI wieku. Przyglądam się z zainteresowaniem na przykład temu, co robi Finlandia. Tam całkiem poważnie traktuje się nowoczesną broń w postaci manipulowania opinią publiczną. Od co najmniej kilku lat Finowie uczą się, jak skutecznie bronić się przed celową dezinformacją – mówiła poseł Barbara Bubula w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” w Radiu Maryja.

Poseł Barbara Bubula zwróciła uwagę na rozpowszechniającą się wojnę z Polską i Kościołem.

– Widać wyraźnie, że wojna ideologiczna z Polską i Kościołem nasila się. Nasi przeciwnicy wiedzą dobrze, jak duża część naszych rodaków podatna jest na manipulacje, jak ulega chwilowym emocjom i jak daje się łatwo rozgrywać. Oczywiście bardzo wielu świadomych Polaków jest pewnych swoich poglądów, odpornych na propagandę i wiernych. Jednak odsetek tych, którzy lekkomyślnie poddają się medialnym kampaniom jest wystarczająco duży, by oddziaływać na wyniki wyborów, ale także oddziaływać długoterminowo na: morale Polaków, tradycyjne instytucje i na świat wyznawanych wartości. Wiedzą o tym Niemcy, Rosjanie, Amerykanie, Izraelczycy oraz postkomuniści na czele z homoseksualną międzynarodówką i Georgem Sorosem – powiedziała polityk.

W naszym Polskim i katolickim interesie jest, by jak najmniejsza była liczba wyborców w Polsce i wiernych Kościoła podatnych na manipulacje medialne – stwierdziła poseł Barbara Bubula.

– Warto się przyjrzeć temu, jak inne państwa i narody systematycznie oraz programowo przygotowują swoich obywateli do wojny informacyjnej XXI wieku. Przyglądam się z zainteresowaniem na przykład temu, co robi Finlandia. Tam całkiem poważnie traktuje się nowoczesną broń w postaci manipulowania opinią publiczną. Od co najmniej kilku lat Finowie uczą się jak skutecznie bronić się przed celową dezinformacją i huśtaniem przez kogoś z zewnątrz własnymi nastrojami społecznymi. Już w roku 2014 rząd Finlandii uruchomił program walki z celowo rozpowszechnianymi fałszywymi informacjami. Zarówno dzieci, jak i dorośli uczestniczą w specjalnych kursach i szkoleniach, które rozpoczynają się od pytania „czy nie zaatakowała mnie właśnie armia rosyjskich trolli” – mówiła publicystka.

Jak uodpornić się na życie w czasach postprawdy to jeden z najważniejszych celów każdego fińskiego patrioty – wskazała.

– Każdy Fin jest uczony, jak odróżniać fakty od fikcji w najważniejszych zagadnieniach społecznych, zwłaszcza w okresie trwania kampanii wyborczej. Pora więc poważnie wziąć się do realizacji podobnego programu w Polsce. Tak, w wojnie informacyjnej jaką z coraz większym natężeniem prowadzi się przeciw Polsce i Kościołowi potrzebne jest wieloletnie i systematyczne szkolenie dziesiątek tysięcy żołnierzy internetowych. Musi być też wypracowana i podtrzymywana odporność znacznej, większościowej części obywateli i wiernych Kościoła na manipulacje. Musimy stworzyć swoistą armię obrony terytorialnej umiejącej walczyć w gęstym lesie informacyjnym – podsumowała poseł Barbara Bubula.

Cały felieton poseł Barbary Bubuli z cyklu „Myśląc Ojczyzna” można odsłuchać [tutaj]. 

RIRM

drukuj