fot. wikipedia

[TYLKO U NAS] M. Skiba: Gdańsk jest niechlubnym liderem w Polsce we wprowadzaniu permisywnej edukacji seksualnej w szkołach

Gdańsk niestety jest niechlubnym liderem w Polsce we wprowadzaniu permisywnej edukacji seksualnej w szkołach, dlatego że w 2017 roku Gdańsk uchwalił tak zwaną uchwałę in-vitro, której celem jest finansowanie procedur in-vitro ze środków publicznych. Jednym z elementów tejże uchwały in-vitro jest właśnie program „Zdrovve Love” – podkreślił Marek Skiba, prezes Stowarzyszenia „Odpowiedzialny Gdańsk” w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

W wielu miastach w Polsce coraz częściej słyszy się o promocji tzw. edukacji seksualnej. Przeciwni jej wprowadzeniu są gdańscy rodzice i Stowarzyszenie „Odpowiedzialny Gdańsk”.

– Mówią o nas, że my jesteśmy w pewnym sensie wierzchołkiem góry lodowej, jakąś tam drobną grupką ludzi, którzy wzięli na siebie, swoje barki rzeczywiście bycie gdzieś tam na zewnątrz, natomiast samo środowisko inicjatywy „Odpowiedzialny Gdańsk”, po prostu środowisko gdańskich rodziców, liczy sobie kilkaset osób. Ten bunt w stosunku do tych programów edukacji seksualnej, a właściwie seksedukacji w Gdańsku jest ogromny. Mamy wielkie poparcie jako stowarzyszenie. Po prostu rodzice nie chcą, aby urzędnicy deprawowali ich dzieci – powiedział gość Radia Maryja.

Wprowadzanie w Gdańsku edukacji seksualnej rozpoczęło się już 3 lata temu, kiedy radni miasta przyjęli uchwałę „Zdrovve Love”.

– Historycznie musielibyśmy sięgnąć aż do roku 2017. Gdańsk niestety jest niechlubnym liderem we wprowadzaniu tej permisywnej edukacji seksualnej w szkołach, dlatego że w 2017 roku Gdańsk uchwalił tak zwaną uchwałę in-vitro, której celem jest finansowanie procedur in-vitro ze środków publicznych. Jednym z elementów tejże uchwały in-vitro jest właśnie program „Zdrovve Love”. W założeniach radni przegłosowali uchwałę, której nazwa brzmi „W trosce o zdrowie prokreacyjne młodzieży w Gdańsku”. Założenie szczytne, chwalebne, natomiast od samego początku wnosimy i podnosimy, że projekt „Zdrovve Love” ma się nijak do edukacji prokreacyjnej, on wcale nie mówi o zdrowiu prokreacyjnym – oznajmił Marek Skiba.

Jest to typowa broszura, ulotka i cały program nacechowany tak zwanym zdrowiem reprodukcyjnym – kontynuował gość „Aktualności dnia”.

– Czyli mówi wprost o seksie, o używaniu drugiego człowieka, o jego uprzedmiotowieniu, o czerpaniu przyjemności z seksualności. Kierowanie tego w ten sposób do piętnastolatków z pewnością jest w stanie wypaczyć ich postrzeganie świata i w przyszłości nie pozwoli im tworzyć naturalnych, zdrowych rodzin. Ta batalia trwa […]. Nasza kampania odbiła się szerokim echem w całej Polsce, ale przede wszystkim tutaj wśród gdańskich rodziców – mówił prezes Stowarzyszenia „Odpowiedzialny Gdańsk”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Marka Skiby, prezesa Stowarzyszenia „Odpowiedzialny Gdańsk” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj