23 lutego w Rzeszowie odbędą się obchody 39. rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich

23 lutego 2020 roku, w niedzielę, w Rzeszowie odbędą się uroczystości z okazji 39. rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich. Organizatorami wydarzenia są NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” oraz Duszpasterstwo Rolników.

Obchody 39. rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich rozpoczną się 23 lutego uroczystą Mszą św. w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 10.30. Msza św. sprawowana będzie w intencji Ojczyzny i polskich rolników. Po niej nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ks. abp. Ignacego Tokarczuka oraz pomnikiem św. Jana Pawła II, a także tablicą poświęconą Strajkom Rzeszowsko-Ustrzyckim.

O godz. 12.30 w dawnym Domu Kolejarza (Wydział Prawa i Administracji URz, Plac Ofiar Getta 4-5) odbędzie się konferencja poświęcona historii Ustrzyków Dolnych i Rzeszowa, gdzie mieszkańcy strajkowali, by walczyć o lepszą Polskę.

Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zwiedzić wystawę „Represje wobec wsi i ruchu ludowego w latach 1944-1956”, udostępnioną przez IPN – odział w Rzeszowie.

radiomaryja.pl

drukuj