[TYLKO U NAS] M. Kałużny: Dobrobyt bez wartości to broń zabójcza

Jeśli zachłyśniemy się dobrobytem, a nie będzie wartości, to ten dobrobyt będzie dla naszego narodu bronią zabójczą, co obserwujemy już w wielu krajach Zachodu. Trzeba bronić Kościoła, trzeba bronić rodziny i Ojczyzny – zaznaczył Mariusz Kałużny, kandydat PiS na posła oraz  dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Mariusz Kałużny wskazał, że dzisiaj zdecydowanie mamy do czynienia z atakiem na naszą chrześcijańską cywilizację: rodzinę, Kościół i Ojczyznę.

– Z jednej strony w Polsce poprawia się dobrobyt, mówimy tu o wskaźnikach ekonomicznych, jest mniejsze bezrobocie, większa płaca minimalna – to wszystko jest słuszne i dobre. Natomiast dobrobyt bez wartości to nie jest coś dobrego. Jeśli zachłyśniemy się w tej demokracji dobrobytem – mówi się, że będziemy zarabiać, tyle co w Europie, będziemy się tak rozwijać jak Europa, będziemy mieli autostrady, wielkie inwestycje – a nie będzie wartości, to ten dobrobyt będzie dla naszego narodu broń zabójcza, co obserwujemy w wielu krajach Zachodu – mówił kandydat PiS do Sejmu.

Gość Radia Maryja, który jest inicjatorem spotkań „SOS dla Polskiej Rodziny” w województwie kujawsko-pomorskim, zwrócił uwagę, iż u fundamentu ataku na rodzinę i na Kościół jest bezbożny ateizm – walka z Panem Bogiem.

– Rodzina jest największym i najskuteczniejszym nośnikiem wiary (…), więc jest atak na rodzinę, by zachwiać fundament społeczny i by naród był słabszy. Tak samo mamy atak na Kościół i osoby duchowne. Z dużym smutkiem obserwowałem okres wyboru do Parlamentu Europejskiego, kiedy był niezwykły atak na Kościół. Poza mediami Rodziny Radia Maryja praktycznie nikt nie bronił, a raczej niektórzy prześcigali się, by przepraszać za to, co niby w Kościele się dzieje. Kościoła trzeba bronić, rodziny trzeba bronić, Ojczyzny trzeba bronić, ja mam tę odwagę i stąd spotkania „SOS dla Polskiej Rodziny” – podkreślił Mariusz Kałużny.

W najbliższy piątek 30 sierpnia w ramach inicjatywy odbędą się trzy spotkania „Obrona polskiej rodziny. Stop LGBT”:

  • Chełmża – godz. 16.30 przy ul. Mickiewicza 5,
  • Toruń – godz. 18.00 przy ul. Frelichowskiego 1,
  • Aleksandrów Kujawski – godz. 19.30 przy ul. Parkowej 3.

– Specjalnym gościem jest europoseł Patryk Jaki, były wiceminister sprawiedliwości, który (…) teraz na arenie między narodowej widzi, jakie są prądy, ruchy, jak zmienia się prawodawstwo, żeby ideologię LGBT szerzyć w Polsce (…). To jest nasza odpowiedź na działania wszystkich ruchów obcych Kościołowi i rodzinie (…). Uświadamiamy ludzi, jakie zagrożenia mogą przyjść, jeśli rzeczywiście tę złudną ideologię się przyjmie. Pamiętajmy, że każda ideologia jest serwowana pod płaszczykiem rzekomego dobra innych ludzi – akcentował.

Mariusz Kałużny wskazał, że odpowiedzią na ideologię lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów jest także zbliżające się w Toruniu XI Dziękczynienie w Rodzinie. [czytaj więcej]  7 września Centralny Ośrodek Sportu przygotuje podczas wydarzenia wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników spotkania oraz dla całych rodzin.

– Dziękujemy za wspólnotę, jaką jest moja własna rodzina: mama, tata oraz Rodzina Radia Maryja (…). Przygotowaliśmy stoiska, na których będziemy prezentować różny dyscypliny sportowe, gdzie każdy uczestnik – i ten młodszy, i ten starszy – będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności czy złapać bakcyla do uprawiania sportu. To przede wszystkim: strzelnictwo, badminton, unihokej, piłka ręczna, piłka nożna, rzut kulą. Idziemy trochę z duchem technologii, ale oczywiście nie przesadzając, bo sportowa aktywność na świeżym powietrzu jest najważniejsza – mamy multimedialne okulary, w których będzie można wejść w rolę skoczka narciarskiego (…). Zakłada się okulary, widzi się Zakopane, siedzi się na skoczni i ma się wrażenie, że rzeczywiście ten skok się oddaje – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Miasteczko Centralnego Ośrodka Sportu i Państwowej Straży Pożarnej [czytaj więcej] będzie miało stoją lokalizację za terenach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, tuż za toruńskim sanktuarium przy ul. Droga Starotoruńska.

Cała rozmowa z dyrektorem Mariuszem Kałużnym dostępna jest [tutaj].

 

RIRM

drukuj