fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

[TYLKO U NAS] A. Piotrowski: Kiedy podnoszony jest krzyż z Chrystusem, poruszeni są nawet niewierzący

Podczas Misterium Męki Pańskiej serce mocniej bije, szczególnie w momencie śmierci Chrystusa na krzyżu. Zachęcam do przeżycia tego niezwykłego wydarzenia, ponieważ jest to dobre, duchowe wejście w Wielki Tydzień – mówił w czwartkowej audycji ,,Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Artur Piotrowski, reżyser Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu.

13 kwietnia o godzinie 20.00 będzie miało miejsce wielkie Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu. Jest to największe tego typu widowisko w Europie.

– Zapraszam w sobotę już tradycyjnie dzień przed Niedzielą Palmową. Poznańska Cytadela stanie się Jerozolimą, w scenografii mamy: Świątynię Jerozolimską, Pałac Piłata, Bramę Jerozolimy. W Misterium występuje 300 aktorów, a także 300 chórzystów nagrało muzykę do tego widowiska (…). Oprócz tego, że jest to wydarzenie religijne, to także jest to wydarzenie artystyczne – wskazał Artur Piotrowski, reżyser Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu.

Na wydarzenie do Poznania przyjeżdżają ludzie z całej Polski.

– Misterium rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 18.00 u ojców Salezjanów przy ul. Warzywnej 24. Aktorzy uczestniczą w kostiumach, a później wszyscy przechodzą na Cytadelę. Dookoła Cytadeli są zamknięte pasy ruchu wyznaczone na parking. Osoby z daleka często tam się zatrzymują. Na Misterium Męki Pańskiej może przyjść każdy, widowisko trwa 80 minut. Jeżeli ktoś nie może dotrzeć na miejsce, będzie możliwość śledzenia wydarzenia w internecie na stronie: www.misterium.eu – podkreślił Artur Piotrowski.

Męka Pańska w Cytadeli porusza nawet tych, którzy nie wierzą.

– Widowisko adresowane jest do każdego człowieka, są osoby, które po Misterium nawracają się, idą do spowiedzi. To jest czas, który przemienia (…). Podczas momentu ukrzyżowania stawiany jest krzyż z Chrystusem, to moment, kiedy serce mocniej bije, wówczas patrzę na ludzi i każdy jest poruszony, nawet Ci niewierzący. Nie bez powodu Misterium odbywa się przed niedzielą palmową, ponieważ wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia – zaznaczył reżyser Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu.

Więcej informacji dotyczących Misterium Męki Pańskiej w Poznańskiej Cytadeli można znaleźć na stronie: www.misterium.eu.

Cała rozmowa z Arturem Piotrowskim w czwartkowych ,,Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj] 

RIRM

      

drukuj