[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Złamanie zobowiązań przez PiS zakończyłoby się dramatycznie

Jeżeli będziemy rezygnowali z jednoznacznego stanowiska, będziemy szli na kompromisy w sprawach zasadniczych – jak ochrona życia, rodziny czy sprawa niepodległości i nadrzędności polskiego prawa nad jakimkolwiek innym prawem zewnętrznym – to ta większość zostanie złamana – powiedział w czwartkowym felietonie „Głos Polski” marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że „program uchwalony przez jego partię, który był głoszony w trakcie wyborów, dał formacji chrześcijańskiej, niepodległościowej jednoznaczną większość w Sejmie”.

– Większość ta jest w istocie szersza, jeśli chodzi o osoby, które głosowały na kandydatów do Sejmu, niż tylko obejmująca samych posłów Prawa i Sprawiedliwości. Chociaż można mieć wątpliwości czy głosowanie na niektóre ugrupowania – odwołujące się wprawdzie do wartości chrześcijańskich – były dobrze zaadresowane, czy ci posłowie dotrzymają swoich zobowiązań. Jeżeli chodzi o strukturę społeczną, stanowisko obywateli, to absolutna większość głosowała za wartościami chrześcijańskimi, narodowymi, niepodległościowymi – zaznaczył.

Antoni Macierewicz podkreślił, że „dotrzymanie zobowiązań, wiarygodność jest najważniejszą cechą, która odróżnia PiS (…) od wszystkich innych ugrupowań”.

– W czasie ostatnich 30, 40 lat były bardzo głębokie dyskusje na temat, jak powinna wyglądać strategia i taktyka formacji chrześcijańskiej, narodowej i niepodległościowej. Były różne zdania. (…) Istniało przekonanie, że źródłem jednego z najbardziej zasadniczych problemów, za jaki płaciliśmy w ciągu ostatnich 30 lat było nadużycie zaufania przez ludzi okrągłego stołu. Wiele osób w 1989 r. szło do głosowania, głęboko wierząc, że ma do czynienia z wyborami. (…) Okazało się, że to niemożliwe. (…) Płaciliśmy za to aż do wyborów w 2015 roku – powiedział polityk.

Marszałek senior Sejmu IX kadencji odniósł się także do kwestii obietnic złożonych przez partię rządzącą.

– Złamanie zobowiązań przez Prawo i Sprawiedliwość zakończyłoby się dramatycznie. (…) Większość chrześcijańska, narodowa, większość niepodległościowa chce jednoznacznej polityki. Realizacja naszych zobowiązań, w tym dotyczących art. 8, art. 18 i art. 38 Konstytucji RP, jest warunkiem dalszych zwycięstw obozu Prawa i Sprawiedliwości. (…) Jeżeli będziemy rezygnowali z jednoznacznego stanowiska, będziemy szli na kompromisy w sprawach zasadniczych – jak ochrona życia, rodziny czy sprawa niepodległości i nadrzędności polskiego prawa nad jakimkolwiek innym prawem zewnętrznym – to ta większość zostanie złamana. Wtedy wróci brak zaufania do polityków, do formacji niepodległościowej. Wtedy stracimy nie tylko większość, ale coś najważniejszego w polityce – wiarygodność. Jestem przekonany, że PiS nigdy do czegoś takiego nie dopuści. Zobowiązania, które składaliśmy w czasie kampanii wyborczej, zostaną dotrzymane – oświadczył Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj