fot. https://www.facebook.com/polacyrodakom

[TYLKO U NAS] A. Kwapiński o 22. edycji akcji „Polacy – Rodakom”: 2 grudnia rozpoczynamy tournée i będziemy jeździć powiat po powiecie, miejscowość po miejscowości, żeby odbierać dary ze szkół

To już 22. edycja akcji. Zbieramy produkty spożywcze o długim okresie przechowywania, książki z polską literaturą piękną, książki dla dzieci, zabawki, miękkie przytulanki, ale w związku z trwającą wojną, w tym roku wyjątkowo zbieramy również ciepłe koce, poduszki, pościele, śpiwory, produkty do higieny osobistej oraz naczynia jednorazowe (…). Od 2 grudnia rozpoczynamy tournée i będziemy jeździć powiat po powiecie, miejscowość po miejscowości, żeby odbierać dary ze szkół – mówił w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Artur Kwapiński, prezes Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości”, które zajmuje się organizacją akcji „Polacy – Rodakom”.

Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” już po raz 22. organizuje akcję „Polacy – Rodakom”. Podczas niej przygotowywane są bożonarodzeniowo-noworoczne paczki dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. W tym roku inicjatywa ma szczególny wymiar, bowiem w kraju tym trwa brutalna wojna wywołana przez rosyjską agresję. Nie oszczędza ona mieszkających tam naszych rodaków. Z tego względu potrzebują oni jeszcze więcej pomocy niż zwykle.

– To już 22. edycja akcji. Zbieramy produkty spożywcze o długim okresie przechowywania, zbieramy książki z polską literaturą piękną, książki dla dzieci, zbieramy zabawki, miękkie przytulanki, ale w związku z trwającą wojną, w tym roku wyjątkowo zbieramy również ciepłe koce, poduszki, pościele, śpiwory, produkty do higieny osobistej oraz naczynia jednorazowe – poinformował Artur Kwapiński.

Zbiórka trwa do 2 grudnia, jednak dary można przynosić również po tym terminie.

– Jeżeli chodzi o same Puławy, to myślę, że same dary można przynosić do 15 grudnia do Pałacu Czartoryskich – do siedziby Stowarzyszenia – codziennie od godz. 9.00 do 15.00. W tym roku wyjątkowo mamy uruchomiony telefon, gdzie można po tych godzinach i również w weekendy umówić się na przekazanie – wskazał prezes Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości”.

Zbiórka trwa także w szkołach w powiatach: puławskim, ryckim, opolskim, lubartowskim, parczewskim i kraśnickim.

– Od 2 grudnia rozpoczynamy tournée i będziemy jeździć powiat po powiecie, miejscowość po miejscowości, żeby odbierać dary ze szkół – oznajmił gość „Aktualności dnia”.

Oprócz pomocy materialnej, akcja „Polacy – Rodakom” zakłada także spotkania z Polakami mieszkającymi na Ukrainie. Mają one bożonarodzeniowy charakter – przekazywaniu paczek towarzyszą kolędy i składanie życzeń.

Więcej o akcji można dowiedzieć się, odwiedzając stronę [przeszloscprzyszlosci.pl] lub [stanislawgogacz.pl] oraz dzwoniąc pod numer 508 377 655.

Akcja „Polacy – Rodakom” odbywa się pod patronatem m.in. Radia Maryja i TV Trwam

Całość rozmowy z Arturem Kwapińskim jest dostępna [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl