Trwają wspólne manewry wojsk Korei Płd. i USA

W poniedziałek rozpoczęły się wspólne ćwiczenia na dużą skalę, w których bierze udział kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy południowokoreańskich i amerykańskich. Ćwiczenia odbywają się pomimo gróźb ze strony Korei Północnej, która ocenia te manewry jako „deklarację wojny”.

Scenariusz ćwiczeń zakłada atak na Koreę Południową ze strony Korei Północnej – pisze AFP.

Doroczne manewry pod kryptonimem „Ulchi Freedom” potrwają do 28 sierpnia; odbywają się na symulatorach, ale bierze w nich udział 50 tys. żołnierzy Korei Płd. i 3 tys. żołnierzy amerykańskich – informuje południowokoreańskie ministerstwo obrony.

Ćwiczenia te są jednymi z wielu manewrów wojskowych przeprowadzanych w ciągu roku przez oba kraje. Zarówno władze w Seulu, jak i Waszyngtonie podkreślają, że mają one charakter wyłącznie obronny.

Władze Korei Północnej tradycyjnie uważają jednak te działania za prowokację. Pjongjang zagroził Waszyngtonowi „bardzo silną reakcją wojskową”, jeśli dojdzie do manewrów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl