Trwają prace nad projektem ustawy umożliwiającej pracę zarobkową opiekunom osób niepełnosprawnych

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pracuje nad rozwiązaniami, które umożliwiłyby dorabianie do świadczenia pielęgnacyjnego pobieranego przez opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Obecnie nie mogą oni podjąć pracy zarobkowej. O pracach nad zmianą w tym zakresie poinformowała szef resortu rodziny, Marlena Maląg.

Minister rodziny podsumowała pomoc, jaka płynie z rządu do osób niepełnosprawnych.

Przy okazji minister poinformowała, że trwają rozmowy na temat ewentualnej możliwości dorabiania do świadczenia, jednak jest to proces przygotowania kompleksowych zmian.

Chcemy stworzyć taką możliwość, aby połączyć możliwość ewentualnego dorabiania – jeżeli jest taka wola rodziców – z asystencją osób niepełnosprawnych. Ten temat poruszany jest w rozmowach, które przeprowadzamy ze środowiskami osób niepełnosprawnych – mówiła minister Marlena Maląg.

Świadczenie pielęgnacyjne od 1 stycznia 2023 r. wynosi 2458 zł miesięcznie.

W tym roku rząd planuje przeznaczyć na rzecz osób niepełnosprawnych około 38 mld złotych.

RIRM

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl