Trwają ostatnie dni akcji „Opatrunek na Ratunek”

W najbliższy piątek Fundację „Redemptoris Missio” odwiedzą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Wielkim, którzy przywiozą do Fundacji zebrane przez siebie w gminie Ostrów Wielkopolski opatrunki.

Do akcji odnieśli się sami strażacy, którzy zorganizowali akcję.

„OSP w Wysocku Wielkim zaprosiła wszystkie druhny i wszystkich druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Ostrów Wielkopolski do włączenia się w 8. edycję akcji „Opatrunek na ratunek” – stwierdzili strażacy.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – to zawołanie przyświeca działaniom każdego dnia służby strażaków ochotników. Teraz przyszła możliwość zanieść pomoc do bardzo odległych rejonów, czyli do Afryki.

W Wysocku Wielkim o akcji informowali księża podczas Mszy świętych. Do dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z informacją oraz ulotkami reklamującymi akcję poszli prezes OSP w Wysocku Wielkim Walerian Florczyk oraz wiceprezes Sebastian Hajdziony.

Specjalnie na tę okazję przygotowane zostały specjalne kontenery, które stanęły przy kościele, szkole oraz przy remizie OSP. Młodzi strażacy aktywnie włączyli się w akcję i w niedzielę 27 października pełnili służbę po wszystkich Mszach świętych, zbierając materiały przynoszone przez mieszkańców.

Wszystkie zebrane materiały przekazane zostaną Fundacji „Redemptoris Missio” w Poznaniu w najbliższy piątek.

Justyna Janiec-Palczewska/radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl