Trwają opłatkowe spotkania Rodziny Radia Maryja

W kraju i za granicą trwają doroczne spotkania opłatkowe Rodziny Radia Maryja. W sobotę słuchacze spotkali się we Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu. W niedzielę opłatkiem podzielą się przedstawiciele radiowej rodziny w Górkach, Gdyni, Drohiczynie i Londynie.

Przedstawiciele Kół i Biur Radia Maryja uczestniczą w Eucharystiach dziękczynnych za 21 lat posługi naszej rozgłośni. Po modlitwie składają sobie życzenia i wspólnie śpiewają kolędy.

W Łodzi w kościele oo. pasjonistów Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Marek Jędraszewski. Metropolita łódzki odniósł się do starań katolickiej stacji o miejsce na multipleksie cyfrowym.

– Radio Maryja i TV Trwam odgrywają ogromną rolę nie do przecenienia. Bogu dziękować, że to dzieło istnienie już ponad 20 lat w Naszej Ojczynie i prosić o to by docierało do coraz większej liczby wierzących, członków Kościoła i tych wszystkich, którzy czują się odpowiedzialni za byt naszej Ojczyzny dziś w przyszłości – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski.

W sobotę opłatkiem przełamali się sympatycy Radia Maryja z Łodzi-Teofilowa, Wrocławia – Pilczyc oraz Poznania. W parafii Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny we Wrocławiu był obecny o. Benedykt Cisoń – redemptorysta.

– Spotkanie opłatkowe przeżywamy z parafii Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny.  Na uroczyste spotkanie składają się: Eucharystia, modlitwa różańcowa i atmosfera kolędowania, dobrego stołu przy którym zasiedliśmy wraz z wszystkimi, którzy na to spotkanie przybyli – powiedział o. Benedykt Cisoń CSsR. WYSŁUCHAJ
– Pragniemy życzyć Radiu Maryja obfitych łask Bożych, Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi i Dyrektorowi Radia Maryja i wszystkim ojcom, którzy posługują życzymy dużo zdrowia i darów Ducha Świętego – powiedziała Janina z Koła Przyjaciół  Radia Maryja z Oleśnicy. 
– Chciałam najserdeczniej pozdrowić naszą całą parafię. Dziękuję pięknie za wasze szerokie serca i życzliwość – powiedziała Maria z parafii św. Michała Archanioła. WIĘCEJ WYPOWIEDZI

W niedzielę spotkania odbędą się w Górkach koło Garwolina, Gdyni, Drohiczynie a także w Kensington w Londynie. WIĘCEJ

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl