PAP/Paweł Supernak

Trwają 26. Targi Wydawców Katolickich w Warszawie

W Warszawie trwają 26. Targi Wydawców Katolickich. Każdego roku przyciągają one miłośników książek kilku pokoleń. Wydarzenie po ponad rocznej przerwie wynikającej z pandemii koronawirusa, powróciło do Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. 

Swój dorobek wydawniczy prezentuje blisko 100 wystawców, wśród których znajdują się oficyny kościelne, zakonne oraz świeckie z całego kraju. Tegoroczne targi w sposób szczególny nawiązują do roku bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Do udziału w Targach Wydawców Katolickich zachęca ks. Roman Szpakowski, dyrektor i Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. 

– Każdy z nas, kiedy dotknie publikacji, przeczyta jakiś fragment, zobaczy spis treści, to bardziej odbiera to, co jest zawarte w książce. Będą także spotkania autorskie, debaty, pokazy filmowe, ekranizacje. W tym roku prezentowana jest postać i nauczanie bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Chcemy przez to wszystko jeszcze bardziej otworzyć zasadnicze przesłania, jak mówi Ewangelia: „Idźcie i świadczcie”. W ten sposób chcemy nieść dobrą nowinę i dobre słowo odbiorcy – podkreślił ks. Roman Szpakowski.

Stałym punktem wydarzenia jest wręczenie nagród Feniksa dla najlepszych książek o tematyce katolickiej oraz Małego Feniksa dla najlepszych promotorów katolickiej literatury.

Feniksy przyznane zostaną dziś podczas uroczystości w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. 26. Targi Wydawców Katolickich potrwają do niedzieli.

RIRM

drukuj