PAP/EPA.

Trwa pandemia modlitwy

Polska odpowiada na słowa Ojca Świętego Franciszka. Trwa pandemia modlitwy. Tysiące osób każdego dnia – poprzez media – uczestniczy w Apelu Jasnogórskim. Chwytamy za różaniec. Towarzyszymy też Papieżowi.

Każdego dnia księża w całej Polsce sięgają po różaniec.

Do Maryi Polacy wołali zawsze, kiedy pojawiało się zagrożenie. Teraz to zagrożenie jest. I choć tysięcy wiernych nie ma na Jasnej Górze, bo być ich nie może. To te tysiące każdego dnia siadają przed telewizorem, laptopem, telefonem. By wspólnie odśpiewać Apel Jasnogórski.

Polska modli się zakończenie pandemii.

To przykładowe wpisy, jakie pojawiają się na profilu Radia Maryja na Facebooku pod transmisją z Apelu Jasnogórskiego:

„Maryjo, miej nas w swojej opiece”.

„Miej w opiece naród cały”.

„Matuchno, ochroń nas, naszą Ojczyznę i świat”.

„Mateńko, proszę oddal od nas epidemię”.

Polska w taki sposób odpowiada na wołanie Ojca Świętego Franciszka. Papież w piątek modlił się na pustym Placu św. Piotra. Adorował krzyż, klęczał przed Najświętszym Sakramentem.

– Potrzebujemy Pana. Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy mu nasze lęki, aby On jest pokonał. Z nim na pokładzie nie dojdzie do katastrofy – wskazywał Ojciec Święty Franciszek.

Z Papieżem modliły się tysiące:

„Panie Jezu, ufam Tobie”.

„Panie Jezu, prosimy Cię o pomoc. Oddajemy się Tobie i prosimy Cię, uchroń świat od nieszczęścia koronawirusa”.

Ten Wielki Post nie może być postem od modlitwy – akcentował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

– I dlatego tym bardziej łączmy się na różne sposoby ze wspólnotą Kościoła, aby podtrzymać więź z naszą parafią, z naszą diecezją – podkreślał kapłan.

Księża biskupi zapraszają, by w naszych modlitwach szczególnie pamiętać o chorych i o personelu medycznym. I tak się dzieje. Po to powstała przecież akcja „Adoptuj medyka”. To jedna dziesiątka różańca za wybraną osobę związaną ze służbą zdrowia – mówił Daniel Wojda, inicjator akcji.

– Mogą to być lekarze, mogą to być salowe, kierowcy, mogą być to farmaceuci, każda osoba, która jest jakoś narażona na te trudne warunki, które spotkały dzisiaj służbę zdrowia – podkreślał Daniel Wojda, kleryk, inicjator akcji „Adoptuj medyka”.

To modlitwa, która dodaje sił. I przyznaje to personel medyczny.

https://www.facebook.com/poglebiarkaPL/videos/1608430285977693/

https://www.facebook.com/poglebiarkaPL/videos/1610313442456044/

Papież Franciszek porównuje naszą dzisiejszą sytuację do uczniów, którzy – gdy Jezus spał w łodzi – trafili na burzę. Nasza modlitwa to – jak mówił Papież – błaganie: „Zbudź się Panie”.

TV Trwam News

drukuj