fot. pixabay.com

Tropy wilków zaobserwowano w górach nieopodal Bielska-Białej

Po doniesieniach o pojawieniu się wilków w okolicy Bielska-Białej o ostrożność zaapelował leśniczy Lasu Komunalnego Paweł Staszewski. Tropy tych zwierząt były widziane w masywie Koziej Góry – podał bielski magistrat.

Ostrzeżenie przed wilkami opublikowała też gmina Wilkowice, która graniczy z południową częścią Bielska-Białej.

„Bądźmy ostrożni i zachowajmy szczególny nadzór nad zwierzętami domowymi i gospodarskimi. Pamiętajmy szczególnie o naszych psach – unikajmy puszczania ich luzem” – zaapelował bielski magistrat.

Zdaniem leśników wilki nie zagrażają ludziom. To drapieżnik płochliwy, unika ludzi. Jeśli dojdzie do bliskiego spotkania z tym zwierzęciem, należy spokojnie się oddalić.

Wilki polują na sarny, jelenie, ale jeśli natkną się na owcę czy nawet psa, to też potrafią je zjeść, gdy są głodne.

Wilk w Polsce jest objęty ścisłą ochroną. Sabina Nowak, prezes Stowarzyszenia dla Natury Wilk, które bada te drapieżniki, powiedziała, że ich populacja jest dość trudna do określenia. Na podstawie własnych badań ekolodzy szacują, że w zachodniej połowie Polski bytuje ok. 80-85 grup rodzinnych. Nie wiadomo, ile ich jest na wschód od linii Wisły.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl