PAP/Leszek Szymański

Trasa Marszu Niepodległości 2020

Znamy trasę tegorocznego Marszu Niepodległości. W tym roku uczestnicy wezmą udział nie w marszu, a w rajdzie. Forma samochodowa wynika z troski o zdrowie Polaków.

W związku z pandemią, po prośbach uczestników marszu, organizatorzy zdecydowali się zmienić formułę tegorocznego wydarzenia. Marsz Niepodległości w stolicy pod hasłem „Nasza Cywilizacja, nasze zasady” odbędzie się w formie rajdu. Uczestnicy mają samochodami, motocyklami i rowerami wyruszyć z Ronda Dmowskiego na drugą stronę Wisły, do Ronda Waszyngtona. Tam zawrócą i przejadą ulicą do Dworca Centralnego. Następnie na rondzie 40-latka zrobią nawrót i z powrotem pojadą na Rondo Dmowskiego.

– Zachęcam Państwa do tego, żebyśmy wspólnie i licznie się pojawili w swoich pojazdach: samochodach, motocyklach, rowerach, żebyśmy udekorowali swoje pojazdy barwami narodowymi, innymi emblematami patriotycznymi, które po prostu pokażą, że nawet w tak trudnym momencie jesteśmy razem, pamiętamy o własnej niepodległości, o przywiązaniu do państwa narodowego – podkreślił Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

https://twitter.com/RBakiewicz/status/1326149919317635078

Prezes Stowarzyszenia „Marszu Niepodległości” Robert Bąkiewicz zwrócił się do uczestników rajdu, aby ustawiali samochody od godz. 13.30, wjeżdżając od ronda 40-latka lub od Placu Zawiszy, aby nie powodować zatorów w mieście. Natomiast wcześniej, by poruszali się po mieście lub zostawili auta na parkingach. Od godz. 13.30 od Placu Zawiszy auta będą wjeżdżały Alejami Jerozolimskimi w stronę Ronda Dmowskiego. Organizatorzy zaapelowali również do uczestników rajdu, aby umieścili za szybą pojazdów białą kartkę formatu A4, która będzie ułatwiała ich identyfikację. [czytaj więcej]

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl