[TRANSMISJA] Trwają Eucharystie poprzedzające odmawianie różańca na granicach Polski

W kościołach wszystkich diecezji na obrzeżach Polski trwają Eucharystie poprzedzające narodową modlitwę różańcową. Następnie uczestnicy inicjatywy „Różaniec do Granic” będą adorować Najświętszy Sakrament.

O godzinie 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa w specjalnych strefach modlitwy przy fizycznej granicy Polski.

Trzeba wziąć różaniec w dłonie, bo do tego wezwała nas Matka Najświętsza – tłumaczył w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Łukasz Witkiewicz, współorganizator inicjatywy „Różaniec do Granic”.

Ustawimy się jednego dnia, o jednej godzinie na granicy Polski i będziemy odmawiać różaniec. Odmówimy 4 części – dwie z błogosławieństwem dla Polski, a dwie z błogosławieństwem dla sąsiadów i świata. To jest choćby po to, by stanąć na granicy i powiedzieć: „Maryjo, jesteśmy Ci wierni! My, Polacy, odmawiamy różaniec!” – powiedział Łukasz Witkiewicz.

Inicjatywę promowało wiele znanych osób, m.in. aktor Cezary Pazura oraz Przemysław Babiarz, dziennikarz sportowy.

„Różaniec do granic” jednoczy nas Polaków, pokaże, jak wiele osób modli się na różańcu – podkreśliła w TV Trwam aktorka Halina Łabonarska.

To jest nasze świadectwo, a jednocześnie widomy znak: kto i co jest naszą podporą i fundamentem, abyśmy wiedzieli, gdzie mamy sięgać po pomoc, kiedy coś nam grozi – wskazała Halina Łabonarska.

W przypadające dziś święto Matki Bożej Różańcowej w akcji „Różaniec do Granic” wezmą udział wszystkie przygraniczne 22 diecezje.

Modlitwa będzie prowadzona w wielu wyjątkowych miejscach, m.in. na górskich szczytach czy w portach lotniczych. Do morskiej granicy mają wypłynąć także rybacy.

Polacy będą modlić się o nawrócenie i jedność w narodzie oraz o pokój dla Polski i całego świata.

Tych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, zapraszamy do duchowej łączności za pośrednictwem TV Trwam i Radia Maryja.

Transmisję z wydarzenia można śledzić [tutaj].

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl