fot. pixabay.com

Tatry: Wypadek na Rysach; turysta spadł kilkaset metrów

Ratownicy TOPR przetransportowali na pokładzie śmigłowca do zakopiańskiego szpitala rannego turystę, który spadł z rejonu kopuły szczytowej najwyższego szczytu w Polsce – Rysów.

„Mężczyzna spadł kilkaset metrów tak zwaną Rysą i zatrzymał się u jej wylotu. Po groźnym upadku z wysokości był przytomny. Został zabrany na pokład śmigłowca ratowniczego” – powiedział ratownik dyżurny TOPR.

Turysta przejdzie dalszą diagnostykę szpitalną. Ratowników o wypadku powiadomili przypadkowi świadkowie zdarzenia.

We wtorek w Tatrach panowała słoneczna pogoda. Jak informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego, w wyższych partiach Tatr nadal panują warunki zimowe. Zalegający na szlakach śnieg jest w rano bardzo twardy i zmrożony. Na graniach utworzyły się nawisy śnieżne. W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl