fot. PAP/Grzegorz Momot

Tatry: śmiertelny wypadek wspinacza

W tatrzańskiej Dolinie za Bramką doszło w niedzielę do tragicznego upadku wspinacza. Mężczyzna odpadł od skalnej ściany, ponosząc śmierć na miejscu – powiedział ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski.

Zgłoszenie do centrali TOPR w Zakopanem dotarło około godz. 10.30.

„W rejonie Doliny za Bramką przypadkowi turyści odnaleźli ciało wspinacza. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy TOPR stwierdzili, że doszło do upadku z dużej wysokości, wskutek czego wspinacz poniósł śmierć na miejscu” – relacjonował ratownik.

Nie było świadków samego zdarzenia, ale ratownicy przypuszczają, że do tragedii doszło w niedzielę w godzinach wczesno porannych. Odnaleziony przy mężczyźnie sprzęt do wspinaczki świadczy o tym, że był on wykwalifikowanym alpinistą.

Policja ustala dane personalne mężczyzny, a śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl