Taksówkarze blokują tirom wjazd do Olsztyna

Olsztyńscy taksówkarze blokują tirom wjazd do miasta. Protest ma zwrócić uwagę władz kraju na brak obwodnicy w mieście oraz być wyrazem sprzeciwu wobec dalszego niszczenia ulic przez ciężarówki.

Blokada ma potrwać ok. dwóch godzin. Bierze w niej udział ok. 50 osób.

Do Olsztyna nie mogą wjeżdżać samochody ciężarowe powyżej 18 ton, pozostałe są kierowane przez policję na tzw. starą ul. Sielską. Organizatorzy protestu zapowiadają, że odblokują drogę koło południa.

– Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na to, że brak obwodnicy jest dużym problemem. (…) Olsztyn jest pięknym miastem, gdzie są jeziora, cały czas jednak jest niszczony przez przejeżdżające tiry i inne środki lokomocji. W związku z tym nasz protest. Jeśli nie można tego załatwić drogą oficjalną, urzędową to może protest mieszkańców Olsztyna, organizacji olsztyńskich zwróci uwagę rządu na ten problem – akcentuje pani poseł Iwona Arent.

Pani poseł zaznacza, że wielokrotnie rząd obiecywał wybudowanie w Olsztynie obwodnicy, dziś mogą przepaść również pieniądze na rozpoczęcie pierwszego etapu prac.

– Ministrowie rządu Donalda Tuska przyjeżdżali i obiecywali, że pieniądze na obwodnice są i ta zostanie wybudowana; jak się dzisiaj okazuje obwodnicy nie ma, co więcej mogą przepaść również pieniądze, które zostały przeznaczone na rozpoczęcie pierwszego etapu. Dokładnie na zabezpieczenie decyzji środowiskowych. Jak to przepadnie – a do końca marca zapewne te decyzje środowiskowe utracą ważność – to wtedy już na pewno przez najbliższe kilka lat tej obwodnicy nie będzie – ostrzega poseł Arent.

Wypowiedź poseł Iwony Arent:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

 

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl