fot. https://twitter.com/SztabGenWP

Sztab Generalny Wojska Polskiego: piloci z warszawskiej bazy wyruszyli do Gruzji, by ewakuować rannych Polaków

Piloci z warszawskiej 1. Bazy Lotnictwa Transportowego wraz z personelem medycznym wyruszyli rządowym samolotem z misją do Gruzji, aby ewakuować Polaków rannych w wypadku busa turystycznego – poinformował we wtorek Sztab Generalny Wojska Polskiego.

11 polskich turystów zostało rannych w wypadku busa turystycznego w niedzielę, w okolicy gruzińskiego miasta Choni. Jak informowało MSZ, dwójka najciężej rannych trafiła do szpitala w Kutaisi, pozostali do szpitali w Choni i Martwili.

Szef KPRM, Jan Grabiec, poinformował w niedzielę wieczorem o wysłaniu do Gruzji Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej, by ocenił stan Polaków poszkodowanych w wypadku busa i ustalił możliwości ich bezpiecznej ewakuacji do Polski. Szef KPRM zapowiedział, że poszkodowani, których stan na to pozwoli, będą mogli wrócić do kraju samolotem rejsowym, a w razie potrzeby samolotem specjalnym.

We wtorek Sztab Generalny WP poinformował we wpisie na platformie X, że po rannych Polaków wyruszyli piloci z 1. Bazy Lotnictwa Transportowego. Baza ta dysponuje między innymi samolotami rządowymi wykorzystywanymi przez najważniejsze osoby w państwie. Jak czytamy, do Gruzji wyleciał rządowy Boeing 737, jeden z trzech, którymi dysponuje polskie wojsko.

„Piloci z 1. Bazy Lotnictwa Transportowego wyruszyli z misją Medevac (ewakuacji medycznej – przyp. PAP) do Gruzji, aby ewakuować Polaków rannych w wypadku busa. Na pokładzie samolotu B737 znajduje się personel medyczny, który zadba o poszkodowanych” – czytamy we wpisie Sztabu Generalnego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl