fot. PAP/Roman Zawistowski

Szefowa niemieckiego MSZ: Putin nie jest już partnerem politycznym

Minister spraw zagranicznych Niemiec, Annalena Baerbock, uważa, że po zaatakowaniu Ukrainy przez Rosję nie można traktować dłużej rosyjskiego przywódcy Władimira Putina w kategoriach partnera politycznego.

„Władimir Putin nie jest obecnie dla nas partnerem” – podkreśliła Annalena Baerbock w wywiadzie udzielonym w czwartek wieczorem w stacji RTL/ntv.

Dodała też, że „teraz najważniejszym celem jest zakończenie cierpienia i barbarzyństwa związanego z wojną”.

Szefowa MSZ Niemiec podkreśliła, że potępienie działań Putina przez Zgromadzenie Ogólne ONZ było bardzo ważne, ponieważ wykazało izolację, w jakiej znajduje się rosyjski przywódca.

„Właściwie nie popiera go żaden kraj, który sam nie jest dyktaturą” – zaznaczyła Annalena Baerbock.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl