fot. PAP/ Tytus Żmijewski

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego złożył życzenia żołnierzom

Specjalne życzenia dla żołnierzy z okazji ich święta złożył szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak.

Gen. Rajmund Andrzejczak podkreślił, że polskie zwycięstwo w zbrojnym starciu 1920 roku, nazwane później Cudem nad Wisłą, wpłynęło nie tylko na losy naszej Ojczyzny, lecz także całej Europy i świata.

– Być może polscy żołnierze, pokonując bolszewików na przedpolach Warszawy nie wiedzieli, że zdecydują o niepodległości Rzeczypospolitej, ale z pewnością ten cel przyświecał ich heroicznej walce. To ją co roku wspominamy 15 sierpnia podczas Święta Wojska Polskiego i to ona była inspiracją do działania dla kolejnych pokoleń – wskazał szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

– W dniu Święta Wojska Polskiego dziękuję żołnierzom służącym we wszystkich rodzajach służb zbrojnych za profesjonalną, pełną trudu i poświęcenia służbę, a także ich rodzinom i bliskim, których wsparcie trudno przecenić. Dziękuję zarówno tym, którzy pełnią obowiązki w kraju, jak i tym służącym poza jego granicami. Swoje myśli kieruję również do weteranów, którzy bez wątpienia swoją postawą zasługują na ogromny szacunek, wsparcie i społeczną uwagę – mówił gen. Rajmund Andrzejczak.

 

TV Trwam News

drukuj