Szef polskiego MSZ po spotkaniu z premierem Ukrainy: Rozmawialiśmy o dalszych możliwościach sankcji wobec Rosji

Rozmawialiśmy o dalszych możliwościach sankcji wobec Rosji, bowiem Ukraina oczekuje od społeczności międzynarodowej jeszcze bardziej zdecydowanych działań – powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz po piątkowym spotkaniu z premierem Ukrainy.

W piątek wieczorem w Kijowie odbyło się spotkanie szefa polskiego MSZ z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem. To pierwszy punkt programu wizyty polskiego ministra na Ukrainie, podczas której mają być omawiane m.in. incydent na Morzu Azowskim i kwestie dwustronne.

„Pan premier (Ukrainy) pytał o możliwości dalszego nacisku. Przedstawiłem nasze stanowisko, które sprowadza się do wywierania dalszego nacisku na Rosję do czasu, aż będzie przestrzegać prawa międzynarodowego” – mówił Jacek Czaputowicz dziennikarzom po tym spotkaniu.

Dodał, że stanowisko UE już teraz mówi o konieczności „zwrócenia statków stronie ukraińskiej, a także zwolnienia marynarzy”.

Jak zaznaczył, podczas spotkania „rozmawialiśmy o dalszych możliwościach sankcji, bowiem Ukraina – jest to zrozumiałe – oczekuje od społeczności międzynarodowej jeszcze bardziej zdecydowanych działań”. „Będziemy na ten temat rozmawiać i w formule ministrów spraw zagranicznych państw NATO, OBWE, także Rada Bezpieczeństwa ONZ jest zaangażowana w te kwestie”.

W ocenie ministra Czaputowicza była to „bardzo dobra rozmowa”.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl