Szef MSZ rozmawiał z amerykańskim sekretarzem stanu o sytuacji międzynarodowej i bezpieczeństwie

Plany przewodnictwa w OBWE, sytuacja międzynarodowa oraz kwestie bezpieczeństwa były tematami rozmowy telefonicznej szefa MSZ Zbigniewa Raua z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem – podał w poniedziałek po południu resort dyplomacji.

1 stycznia tego roku formalnie rozpoczęła się roczna prezydencja Polski w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Zbigniew Rau przez rok będzie sprawował funkcję jej przewodniczącego.

„Plany przewodnictwa w OBWE, sytuacja międzynarodowa oraz kwestie bezpieczeństwa były tematami kolejnej już w ostatnim czasie rozmowy telefonicznej ministra Zbigniewa Raua z sekretarzem Stanu USA Antonym Blinkenem” – podał na Twitterze MSZ.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1483110845777432583

Z kolei Blinken na Twitterze napisał, że rozmowa z szefem polskiej dyplomacji dotyczyła współpracy w zakresie bezpieczeństwa transatlantyckiego. Wskazał, że podkreślił w niej wspólne zaangażowanie na rzecz suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Zbigniew Rau rozmawiał wcześniej z amerykańskim sekretarzem stanu m.in. na początku stycznia.

W ciągu najbliższego miesiąca szef MSZ ma odwiedzić Ukrainę, Stany Zjednoczone i Rosję; w Waszyngtonie spotka się z amerykańskim sekretarzem stanu; wśród poruszanych tematów będą bezpieczeństwo Europy i sytuacja na Ukrainie.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl