fot. pixabay.com

Szef ITD: Zakaz ruchu ciężarówek w środę wieczorem i w Boże Ciało

W środę wieczorem i w Boże Ciało będzie obowiązywał zakaz ruchu ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej do powyżej 12 ton – poinformował Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur.

Będą zakazy ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do powyżej 12 t. Zakaz obowiązuje w środę od godz. 18.00 do 22.00 oraz w Boże Ciało od godz. 8.00 do 22.00 – przekazał szef ITD.

Wyjaśnił, że zakaz nie obejmuje wszystkich ciężarówek. Część pojazdów, np. pracujących przy budowie dróg, przewożących żywe zwierzęta, prasę, artykuły spożywcze, będzie mogła wyjechać w trasę.

Alvin Gajadhur zapowiedział, że inspektorzy ITD będą sprawdzali, czy ten zakaz jest przestrzegany.

Przypomniał, że zakazy ruchu ciężarówek są wprowadzane w czasie oficjalnych świąt, kiedy na drogach panuje wzmożony ruch. Po prostu mniej ciężarówek to bezpieczniejsza jazda.

Będą kontrolować samochody ciężarowe i autobusy, choć również mogą kontrolować samochody osobowe.

„Mamy nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory, jeżeli ktoś łamie przepisy może zostać zatrzymany” – wyjaśnił.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl