Syria: Czterech żołnierzy USA zginęło w zamachu bombowym

Czterech żołnierzy USA zginęło i trzech zostało rannych w środę w wybuchu w mieście Manbidż na północy Syrii – podały amerykańskie władze.

Powiązany z Państwem Islamskim portal internetowy Amak poinformował wcześniej, że zamachowiec samobójca z przytroczonym do własnego ciała materiałem wybuchowym zaatakował patrol kierowanych przez USA międzynarodowych sił koalicyjnych.

Sprzymierzeni z kurdyjską zbrojną milicją YPG i korzystający z amerykańskiego wsparcia bojownicy sprawują władzę w Manbidżu od 2016 roku, kiedy to wyparli z miasta siły Państwa Islamskiego. Manbidż leży w pobliżu terenów kontrolowanych przez rządową armię syryjską, której pomaga Rosja, oraz przez walczących z reżimem prezydenta Baszara el-Asada bojowników, których wspiera Turcja.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl