Syria: Armia zaprzecza, by w Aleppo zbombardowała cele cywilne

Bombardowania Aleppo przeprowadzone przez syryjskie lotnictwo nie objęły „żadnych celów cywilnych” – poinformowały w piątek agencję Reutera źródła w syryjskiej armii. Z kolei źródła medyczne podawały, że w piątek w bombardowaniach zginęło ponad 90 cywilów.

Według rozmówcy Reutera syryjskie wojsko precyzyjnie celuje jedynie w „pozycje terrorystów i ich zgromadzenia” w Aleppo.

Jednak zdaniem dyrektora tamtejszego szpitala, cytowanego przez agencję, w bombardowaniach opanowanej przez rebeliantów części Aleppo na północy Syrii zginęło 91 osób. Agencje informowały o niespotykanej dotąd intensywności nalotów na zrujnowane miasto, które jest teraz główną sceną syryjskiej wojny.

W czwartek wieczorem syryjska armia ogłosiła początek ofensywy we wschodniej części Aleppo, której celem ma być odzyskanie dzielnic pozostających poza kontrolą reżimu od 2012 roku. Zaapelowano do mieszkańców, by „oddalili się od pozycji” ugrupowań rebelianckich. Zapewniono, że cywile, którzy zechcą opuścić sektory pod kontrolą rebeliantów i przedostać się do części rządowej, nie zostaną aresztowani.

Wynegocjowany przez Rosję i USA rozejm wygasł 19 września przy wzajemnych oskarżeniach rebeliantów i syryjskiej strony rządowej o jego łamanie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl