fot. PAP/Albert Zawada

Synoptyk: Wreszcie nadeszło do nas cieplejsze powietrze

Wreszcie nadeszło do nas cieplejsze powietrze. Przyniesie ono zmianę pogody – powiedział w piątek rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

W piątek po południu i wieczorem już padać nie będzie.

„Jeżeli już gdzieś ewentualnie wystąpią opady, to jedynie na krańcach północnych, na samym wybrzeżu” – wskazał synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Po południu termometry wskażą od ok. 8 stopni nad samym morzem, przez ok. 9.00 w Polsce północno-wschodniej, w całym kraju od 10 do 11 stopni C, najcieplej od 13 – 14 stopni na Dolnym Śląsku, woj. opolskim i lubuskim.

Wysoko w górach silny wiatr w porywach do 80 km/h, który może spowodować zawieje i zamiecie śnieżne, gdyż przez ostatnich kilka dni padał tam śnieg.

Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby. Jednie wybierający się na spacery na plaże nadbałtyckie powinni przygotować się na silniejsze podmuchy – do 65 km/h.

Noc będzie cieplejsza niż poprzednie, już bez przymrozków. Ujemne wartości pojawią się na termometrach jedynie na obszarach podgórskich Karpat.

Temperatura nocą w pozostałych regionach od 0 do ok. 5 stopni C.

Tej nocy od północnego zachodu, czyli od woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego i częściowo wielkopolskiego nad Polskę nasunie się front atmosferyczny, który podzieli Polskę na dwie części. Przyniesie on nieco więcej opadów deszczu.

„Nie będzie ich za dużo, bo do ok. 5 mm, ale jednak” – uspokoił Grzegorz Walijewski.

Wiatr wciąż słaby, jednak wysoko w górach nadal będzie wiało z prędkością 75 – 80 km/h.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl