fot. flickr.com

Świętokrzyskie: mieszkaniec Suchedniowa opuścił kwarantannę, żeby kupić alkohol

Jedenaście osób w województwie świętokrzyskim złamało zasady 14-dniowej kwarantanny odbywanej w związku z podejrzeniem u nich zakażenia koronawirusem. Wśród nich, był mieszkaniec Suchedniowa, który opuścił miejsce zamieszkania, aby kupić alkohol.

Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy Komedy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej powiedział, że suchedniowianin opuścił kwarantannę w sobotni wieczór.

„Dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że mieszkaniec Suchedniowa złamał warunki kwarantanny. Kiedy policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, zastali go w mieszkaniu. Najpierw zaprzeczał, aby opuszczał dom. Jednak ostatecznie przyznał się, że był na stacji benzynowej, gdzie robił zakupy. Dodał, że wyszedł z domu po alkohol” – powiedział Jarosław Gwóźdź.

Kolejne 10 przypadków łamania kwarantanny odnotowano w Kielcach i powiecie kieleckim.

„Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 43-letni mieszkaniec Kielc” – powiedział Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

„Mężczyzna, wrócił kilka dni temu z Niemiec, w związku z tym został objęty obowiązkową kwarantanną. Niestety, podczas minionego weekendu funkcjonariusze dwukrotnie nie zastali mężczyzny pod wskazanym adresem” – wyjaśnił.

Dodał, że kontaktu z 43-latkiem nie miała także rodzina.

„W nocy z soboty na niedzielę policjanci ponownie pojawili się w rejonie wskazanego bloku i zauważyli 43-latka. Będący pod wpływem alkoholu mężczyzna oświadczył stróżom prawa, że według niego nie podlega już kwarantannie, gdyż spędził na niej 2 tygodnie. Prawda była taka, że przebywał na niej dwa dni. Ostatecznie mężczyzna powrócił do miejsca zamieszkania” – dodał.

43-latkowi oraz pozostałym osobom, które nie stosowały się do wytycznych służb sanitarnych grozi grzywna w wysokości do 30 tys. złotych.

Na terenie województwa świętokrzyskiego hospitalizowane są 23 osoby. Ponadto 2521 jest poddanych kwarantannie, a 949 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. U ośmiu osób potwierdzono zakażenie Covid-19.

PAP

drukuj