PAP/EPA

Strefa Gazy: Hamas wskazał, że nie będzie wymiany zakładników bez zawieszenia broni

Bez zawieszenia broni nie będzie wymiany zakładników – powiedział w sobotę telewizji Al Dżazira wiceszef terrorystycznej organizacji Hamas, Saleh Al-Arouri.

Saleh Al-Arouri wyjaśnił, że wszyscy pozostali zakładnicy, którzy zostali uprowadzeni 7 października przez Hamas do Strefy Gazy, są żołnierzami albo cywilami, którzy służyli w wojsku – podała agencja Reutera. Izrael domagał się, by z grupą kobiet zostały zwolnione również żołnierki.

Wiceszef Hamasu stwierdził, iż porwani Izraelczycy nie zostaną zwolnieni, jeżeli nie zostaną również wypuszczeni wszyscy palestyńscy zatrzymani i nie ustaną walki.

„Niech toczy się wojna. Decyzja jest finalna i nie podlega kompromisom” – oznajmił Saleh Al-Arouri.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl