PAP/Tomasz Gzell

Strażacy: W środę ponad 2300 interwencji; 265 pożarów lasów

2343 razy interweniowała w środę straż pożarna ze względu na silny wiatr i pożary w lasach. Tylko z powodu pożarów odnotowano 1190 interwencji. W środę doszło do 265 pożarów lasów, a 574 razy płonęły trawy i nieużytki.

Jak poinformował PAP rzecznik KG PSP st. bryg. Paweł Frątczak, do skutków wichury strażacy wyjeżdżali w środę 497 razy. Najwięcej interwencji było na Mazowszu – 173, na Kujawach i Pomorzu odnotowano 96 interwencji, a w woj. warmińsko-mazurskim – 45.

Tylko w środę straż pożarna interweniowała 1190 razy z powodu pożarów. Odnotowano 265 pożarów lasów, najwięcej – 84 w woj. mazowieckim. W woj. świętokrzyskim lasy płonęły 22 razy, w woj. warmińsko-mazurskim – 21. Tego samego dnia doszło do 574 pożarów traw. Również w tym wypadku najwięcej było ich na Mazowszu – 130, a także na Śląsku – 50 i na Warmii i Mazurach – 40.

„Większość pożarów obejmuje spore areały, chociażby z uwagi na to, że towarzyszy im silny wiatr. W środę np. dogaszano na terenie woj. mazowieckiego pożary, które powstały dzień wcześniej” – zaznaczył st. bryg. Paweł Frątczak.

Jak powiedział, w środę wieczorem trzeci stopień zagrożenia pożarowego występował w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim, a także w północnej części województw: kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego oraz zachodniej części woj. zachodniopomorskiego.

PAP/RIRM

drukuj