fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 24 osoby

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 24 osoby – przekazała Straż Graniczna. Dodała, że migranci rzucali kamieniami w polskie patrole.

„10 lutego na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 24 cudzoziemców. Na odcinku placówki SG w Białowieży pięciu mężczyzn (z Nigerii, Syrii i Iraku) rzucało kamieniami w polskie patrole „ – napisała Straż Graniczna na Twitterze.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1492038087559553024

Dodała, że natomiast od północy w piątek zatrzymano siedmiu nielegalnych imigrantów (z Senegalu, Jemenu, Turcji i Syrii), którzy również atakowali patrole polskie.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali prawie 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

Od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Wcześniej na tym samym terenie, od września do grudnia, obowiązywał stan wyjątkowy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl