fot. pixabay.com

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wspiera zagrożone tytuły prasy drukowanej

Podczas pandemii Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (SDP) i Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP (CMWP SDP) wspierają zagrożone tytuły. Na stronach SDP publikowane są bezpłatne internetowe wydania kilku periodyków – poinformowała dyrektor CMWP SDP Jolanta Hajdasz.

„Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wspiera prasę drukowaną, która nie ukazuje się z powodu restrykcyjnych przepisów o pandemii. Na swoich stronach stowarzyszenie i centrum udostępnia miejsce bezpłatnym wydaniom czasopism, które przeniosły się z konieczności do sieci (…). Potrzebne jest wsparcie mediów, szczególnie mediów, które pracują nie na zasadach komercyjnych, mających – oprócz zarabiania – bardziej ambitne cele. Bez wsparcia, na przykład niektóre drukowane tytuły prasowe, mogą obecnego kryzysu nie przetrwać (…). Chodzi o to, aby prasa drukowana utrzymała czytelników. Nasze stowarzyszenie i centrum będą wspierać ten sektor” – zaznaczyła Jolanta Hajdasz.

„Nie mamy dużych możliwości, bo prawie wszyscy pracujemy zdalnie w domach, ale wymyśliliśmy, aby promować na naszych stronach bezpłatne wydania czasopism dostępnych teraz tylko w sieci” – powiedziała Jolanta Hajdasz.

W ostatnich dniach na stronach sdp.pl i cmwp.pl pojawiły się m.in. bezpłatne wydania internetowe tygodnika „Idziemy”, olsztyńskiego miesięcznika „Debata”, czasopisma „Dyskurs & Dialog” i miesięcznika „Kurier Wnet”.

Redakcje, chcące opublikować swoje bezpłatne wydania na stronach SDP, mogą przysyłać zgłoszenia na adres: jolanta.hajdasz@sdp.pl.

PAP

drukuj