Spotkanie PKRD w Łodzi-Teofilów

Dzisiaj w parafii Matki Bożej Bolesnej w Łodzi-Teofilów, w archidiecezji łódzkiej, odbędzie się Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Relacja w Radiu Maryja o godz. 13:00.

O godz. 11:00 odbędzie się spotkanie z Madzią Buczek oraz  modlitwa różańcowa. Następnie przybyłe dzieci powita o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. O godz. 11:30 rozpocznie się Eucharystia. Po Mszy św. zaplanowano koncert Małego Chóru Wielkich Serc z Łodzi. Następnie w dolnym kościele dzieci spotkają się przy cieście, ciasteczkach i ciepłej herbacie.

Jak powiedział ks. Artur Kiliszek, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Łodzi-Teofilów, spotkanie PKRD odbywa się w czasie szczególnym dla zgromadzenia pasjonistów, gdyż w tym roku przeżywają oni 90. rocznicę przybycia do Polski. Dziecięca modlitwa PKRD wpisuje się także w inicjatywy ewangelizacyjne podejmowane przez parafię Matki Bożej Bolesnej w Łodzi w Roku Wiary.

–  Bardzo się cieszymy, że w Roku Wiary modlitwa różańcowa i piękna inicjatywa, którą z natchnienia Ducha Świętego zapoczątkowała w Kościele Madzia Buczek, będzie miała miejsce również w naszej parafii na Teofilowie w Łodzi. Matka Boża w Fatimie w sposób szczególny zwróciła się do dzieci z orędziem modlitwy, pokuty, postu, umartwienia, przyjmowania cierpień w intencji ocalenia świata od niebezpieczeństw i zła, które mu zagrażały. Przecież dzieci fatimskie były jeszcze małe, miały: 5,6,9 lat, a Matka Boża wybiera te niewinne istoty i wlewa w nie wiele pragnienia zjednoczenia z Bogiem. Dlatego ta dziecięca modlitwa była w stanie wyprosić wiele nawróceń i odwrócić zło – powiedział ks. prob. Artur Kiliszek.

Ks. prob. Artur Kiliszek przypomniał słowa Ojca św. Jana Pawła II o tym, że modlitwa różańcowa, jest najprostszym, ale zarazem najskuteczniejszym egzorcyzmem dla świata, jest po prostu wielką pomocą dla Kościoła Powszechnego, szczególnie kiedy modlą się dzieci.

– Modlitwa dzieci nie tylko napełnia ich serca miłością, ale wyprasza wiele łask Bożych nie tylko dla nich samych ale rodzin, poszczególnych parafii, Kościoła i świata. Można powiedzieć, że dziecięca modlitwa różańcowa jest wielką kroplą, ale bardzo znaczącą w ocleniu świata przed złem, grzechem, które mogą zniszczyć w ludzkich sercach pragnienie bliskości z Bogiem i pragnienie świętości – dodał ks. prob. Artur Kiliszek.

 

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl