Warmątowice: Pierwsze spotkanie PKRD w nowym roku

W Warmątowicach koło Strzelec Opolskich odbyło się w niedzielę pierwsze w nowym roku regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Uczestników gościł ośrodek „Barka”, gdzie sprawowana była Msza św. Homilię wygłosił o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Podczas Eucharystii redemptorysta nawiązał do słów Ojca Świętego Jana Pawła II, które padły podczas Światowych Dni Młodzieży w Rzymie w 2000 roku. Papież apelował wówczas do młodzieży, by nie dali się pochłonąć przeciętności.

– Uczynić ze swojego życia coś wielkiego, nie dać się pochłonąć przeciętności. Siostry i Bracia, Kochani Przyjaciele, tak wielu mamy dzisiaj ludzi, którzy żyją przeciętnie. Dorównują poziom swojego życia do różnego rodzaju narzucanych im mód, trendów. A Jezus jest tą siłą, która jest w stanie wyrwać człowieka z przeciętności. Jeżeli będziemy ludźmi nieprzeciętnymi, to będziemy takimi betlejemskimi gwiazdami, które zaświecą na firmamencie nieba życia drugiego człowieka – akcentował o. Piotr Dettlaff.

Założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci Magdalena Buczek zachęcała z kolei do włączenia się w codzienne odmawianie różańca.

– Maryja potrzebuje każdej i każdego z Was, niezależnie od tego, ile macie lat, abyśmy wszyscy podjęli to zobowiązanie do modlitwy różańcowej. Jedna dziesiątka to tylko 5 minut. Teraz w nowym roku podejmujemy różne postanowienia, mamy różne plany. Może dla tych, którzy jeszcze nie odmawiają codziennie różańca będzie to takie postanowienie, żeby spróbować – mówiła Magdalena Buczek.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci działają od 1997 roku. Obecnie istnieją w 33 krajach świata i na wszystkich kontynentach.

Wspólnota skupia w większości dzieci. Podejmują one zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca świętego. Ich zadaniem jest również szerzenie tej modlitwy wśród swoich bliskich i kolegów.

Członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci spotykają się systematycznie na wspólnej modlitwie, formacji i zabawie.

Relacja ze spotkania w Warmątowicach


Pobierz

Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl