W sobotę w Polsce możliwe opady deszczu

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie w zasięgu niżów, jedynie Półwysep Iberyjski, częściowo Bałkany i Rosja, znajdować się będą w zasięgu wyżów.

Polska początkowo będzie w zasięgu słabego klina wyżowego, po południu od zachodu nasunie się płytka zatoka niżu znad Morza Północnego, a wraz z nią front okluzji. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu kraju wzrastające do dużego, aż do wystąpienia na zachodzie, a potem także i w centrum opadów deszczu ze śniegiem i deszczu. Rano na południu kraju miejscami jeszcze mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 1 st. do 5 st., w kotlinach karpackich lokalnie -2 st. Wiatr na wschodzie na ogół słaby, w zachodniej połowie Polski umiarkowany, okresami, zwłaszcza nad morzem, dość silny, w porywach nad morzem oraz na Pogórzu Sudeckim do 60 km/h, z kierunków południowych.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z opadami: na wschodzie głównie śniegu, w pasie od Pomorza wschodniego poprzez centrum po Górny Śląsk i zachodnią Małopolskę deszczu ze śniegiem i deszczu, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź, a na zachodzie deszczu. Temperatura minimalna od -3 st., -2 st. na południowym wschodzie i wschodzie do około 0 st. w centrum i 3 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem dość silny, południowo-wschodni, skręcający stopniowo na południowo-zachodni. Wiatr w porywach osiągać będzie miejscami 70 km/h, w rejonach podgórskich 80 km/h, a wysoko w górach 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl