PAP/EPA

Słoneczna jesień nie opuszcza Polski

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz częściowo Europa południowa będą w zasięgu niżów znad północnej Afryki i Morza Norweskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą rozległe wyże z centrami nad Atlantykiem i północna Ukrainą.

Polska będzie na skraju wyżu znad Ukrainy, w ciepłym powietrzu napływającym z południa.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie wolno spadać.

W środę zachmurzenie małe, miejscami wzrastające do umiarkowanego, a na Śląsku Górnym i Opolskim oraz we wschodnich Sudetach okresami duże i tam słabe opady deszczu. Rano na wschodzie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na północnym wschodzie, miejscami nad morzem i w miejscowościach podgórskich, 21 st. w centrum do 22 st. na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, w Sudetach dość silny i porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, w pasie od Śląsku przez centrum po Kujawy i Pomorze Wschodnie okresami duże i tam słabe opady deszczu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 3 st. do 5 st. na wschodzie i w miejscowościach podgórskich, 8 st. w centrum do 10 st. na Ziemi Lubuskiej, na wybrzeżu miejscami 12°C. W kotlinach karpackich lokalnie temperatura około 0 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj