Silne wichury nad Polską. Strażacy interweniowali ponad tysiąc razy

W ciągu ostatniej dobry,  w związku z usuwaniem skutków silnych wichur, strażacy interweniowali 1048 razy – poinformował rzecznik komendanta PSP Paweł Frątczak.

Jak poinformował Frątczak – najwięcej interwencji strażaków było w woj. lubelskim – 204, mazowieckim – 179, warmińsko-mazurskim – 119, kujawsko-pomorskim – 95, łódzkim – 84 i na Podlasiu – 71.

„Działania polegały przede wszystkim na usuwaniu setek powalonych lub połamanych przez wiatr drzew, które tarasowały ulice, drogi, szlaki kolejowe. Zabezpieczaliśmy też naderwane reklamy i inne elementy konstrukcyjne budynków oraz – przy pomocy plandek – kilka uszkodzonych dachów” – powiedział rzecznik.

Jedna osoba została ranna – motorowerzysta, który w Sosnowcu najechał na leżące na ulicy drzewo.

Frątczak dodał, że na wtorek IMiGW nie wydał żadnych ostrzeżeń; wiatr będzie słabł na sile, choć będzie odczuwalny nad morzem i w górach.

Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ok. 1900 osób pozostaje bez prądu; najwięcej w okolicach Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie). Awarie są na bieżąco usuwane.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl