Do Sejmu trafi obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Zatrzymaj aborcję”

W przyszłym tygodniu do Sejmu trafi obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Zatrzymaj aborcję”. Projekt zabrania zabijania dzieci, u których występuje podejrzenie, że urodzą się niepełnosprawne i chore. To inicjatywa Fundacji „Życie i Rodzina”.

Chodzi o tzw. przesłankę eugeniczną. Na jej podstawie dokonuje się 95 proc. aborcji w Polsce. Dzięki nowym przepisom, w ciągu roku może być uratowane nawet 1000 dzieci.

Obecnie prawo w Polsce dopuszcza tzw. aborcję w trzech przypadkach: gdy według medyków ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, gdy ciąża jest następstwem gwałtu, bądź gdy lekarze uznają, że dziecko jest chore.

Obrońcy życia już kilkukrotnie chcieli wprowadzić całkowitą ochronę życia nienarodzonych, jednak bezskutecznie.

Kaja Godek, prezes Fundacji Życie i Rodzina, podkreśla, że przygotowany projekt jest realny i możliwy do przyjęcia. Podkreśla, że ten wyjątek aborcyjny jest niezwykle brutalny.

To są aborcje najbardziej okrutne – to są aborcje wykonywane w Polsce późno – ok. 5-6 miesiąca. To są duże, wykształcone dzieci czujące ból. To są aborcje, z których te dzieci często przeżywają i umierają już na zewnątrz. Umierają godzinami, albo nawet tygodniami, jak to miało miejsce we Wrocławiu w 2014 r. To jest bardzo brutalny wyjątek aborcyjny. Sama brutalność tej procedury już wskazuje na to, że jest to rzecz absolutnie szczególna i do szybkiej likwidacji – powiedziała Kaja Godek.

Jeśli rejestracja wniosku przebiegnie pomyślnie, we wrześniu rozpocznie się zbiórka podpisów. By projekt trafił pod obrady Sejmu, konieczne jest zebranie 100 tys. podpisów.

Inicjatywę poparła Europejska Federacja dla Życia i Godności Człowieka skupiająca 39 organizacji pro-life z prawie 20 krajów Europy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl