fot. flickr.com

Sąd zdecydował o zakazie wydania dwójki dzieci z Polski do Irlandii. Batalia trwała cztery lata

Sprawiedliwości stało się zadość. Dwóch chłopców, którzy decyzją sądu mieli zostać wydani ojcu do Irlandii, może pozostać w Polsce. Sądowa batalia w tej sprawie trwała cztery lata.

Pani Agnieszka wyjechała z Irlandii do Polski z dwójką synów, bo byli ofiarami przemocy domowej. Choć dzieci urodziły się w Polsce, to sąd rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, a później sąd okręgowy nakazał wydać dzieci ojcu przebywającemu w Irlandii. Batalia sądowa o dzieci trwała cztery lata. Wczoraj miała swój finał.

– Okazało się, że doszło do dużej niesprawiedliwości, że te dzieci powinny być przy pani, że powinni być w Polsce – mówił minister w kancelarii premiera Michał Wójcik.

Były wiceminister resortu sprawiedliwości osobiście nadzorował sprawę. Pierwotny wyrok nakazujący przekazanie dzieci ojcu w Irlandii najpierw uchylił Sąd Najwyższy, a teraz jego decyzję podtrzymał sąd okręgowy we Wrocławiu.

Pani Agnieszka wraz z synami jest już bezpieczna.

– Dziękuję bardzo wszystkim zaangażowanym w tę sprawę, dziękuję z całego serca Ministerstwu Sprawiedliwości za pomoc, za wsparcie, szczególnie panu Prokuratorowi Generalnemu, Zbigniewowi Ziobro, za złożenie skargi nadzwyczajnej, ponieważ bez tej skargi ta sytuacja byłaby patowa. Nie moglibyśmy się obronić – mówiła matka chłopców.

Spraw takich jak ta jest wiele. Jak zaznaczył minister Michał Wójcik, w takich przypadkach zawsze należy kierować się dobrem dziecka.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl