Sąd zajmie się sprawą Karapyty

Dziś Sąd Okręgowy w Lublinie zajmie się sprawą Mirosława Karapyty – marszałka Podkarpacia, prominentnego polityka PSLu. Prokuratura oskarża go o przyjęcie ponad 50 tys. zł łapówek.

Sąd rozpozna dziś zażalenie prokuratury na niezastosowanie wobec marszałka i przedsiębiorcy Zbigniewa S., który miał mu wręczać korzyści, bezwzględnego aresztu. Obaj powinni trafić za kratki – uważają śledczy. Przypomnijmy, że Mirosław Karapyta wyszedł z aresztu za kaucją 25 kwietnia.

– Decyzja była taka, że marszałek będzie aresztowany na 3 mies. Została ona zmieniona, marszałek po wpłaceniu kaucji – 60 tys. został uwolniony.  Prokurator się od tej decyzji odwołał i dzisiaj się rozstrzygnie czy zostanie aresztowany, czy będzie na wolności. Zarzuty są bardzo poważne w tym branie łapówek i o charakterze obyczajowym. Nie wyobrażam sobie, że można należycie, publicznie wykonywać funkcję marszałka  – powiedział Wojciech Buczak, radny PiS województwa Podkarpackiego.

27 maja radni będą głosować nad odwołaniem z funkcji marszałka Mirosława Karapyty.

 

RIRM

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl