fot. pixabay.com

S.O.S. dla Ziemi Świętej  

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przypomina o kampanii S.O.S. dla Ziemi Świętej. Rozpoczynamy Adwent, to okazja, by wesprzeć chrześcijan z Betlejem.

Przez pandemię do Ziemi Świętej przybywa niewielu turystów. Dodatkowo, chrześcijanie, którzy stanowią mniejszość w takich miastach jak Betlejem, dziś są rugowani przez większość muzułmańską.

– Są czasami podrabiane dokumenty. Muzułmanie też ekonomicznie wypierają chrześcijan – mówi ks. prof. Waldemar Cisło, przewodniczący polskiej sekcji Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Musimy liczyć się ze scenariuszem, że za kilka lat w Ziemi Świętej może zabraknąć chrześcijan.

– Oni chcą godnie żyć, chcą pracować, tylko my musimy im w tym pomóc – tłumaczy duchowny.

Dlatego Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz kolejny przypomina o kampanii S.O.S. dla Ziemi Świętej. Kupując – za pośrednictwem papieskiego stowarzyszenia – produkty wytworzone przez chrześcijan w Ziemi Świętej, wspieramy naszych braci i siostry, potrzebujących pilnej pomocy.

– To są szopki, różańce i wiele innych rzeczy. W tym roku taką nowością, jaką nam zaproponowali, jest Gwiazda Betlejemska z masą perłową, żeby przypomnieć nam tę gwiazdę, która jest umiejscowiona w miejscu narodzenia Chrystusa – mówi przewodniczący polskiej sekcji Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Wszystkie wyroby wykonane są z drzewa oliwnego, więcej na stronie [pkwp.org]. 

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl