pixabay.com

Kolejna edycja akcji „Rodacy Bohaterom”

Pół tysiąca paczek świątecznych z Polski trafiło na Litwę. Żywność, środki czystości oraz przybory szkolne zostaną teraz rozdzielone polskim rodzinom i kombatantom tam mieszkającym.

Tradycyjnie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do naszych rodaków mieszkających na Litwie zostały przesłane świąteczne paczki.

– To jest ponad pół tysiąca paczek żywnościowych, ponad 7 ton materiałów szkolnych i ponad tona środków chemicznych, które będą dystrybuowane wśród Polaków, którzy tego potrzebują – wskazuje dr Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Pomoc została zorganizowana w ramach trwającej od 10 lat akcji „Rodacy Bohaterom”, dzięki współpracy Polskiej Fundacji Narodowej, Stowarzyszenia Odra-Niemen oraz Fundacji „Nie zapomnij o nas”.

– Rok – rocznie nasze Stowarzyszenie jeździ i bezpośrednio odwiedza te gospodarstwa domowe. Niestety, w tym roku nie będziemy mogli odwiedzić rodaków, ponieważ obostrzenia, które są i ryzyko zakażenia jest zbyt duże. Postanowiliśmy, poprzez współpracę z organizacjami w tamtym rejonie, aby to one bezpośrednio całą dystrybucją zajęły się na miejscu – akcentuje Krzysztof Krzemiński, prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Z kolei prezes Fundacji „Nie Zapomnij o nas”, Patryk Markuszewski, podkreśla, jak ogromnym przeżyciem jest na własne oczy zobaczyć to, w jaki sposób nasi rodacy ze Wschodu krzewią patriotyzm i czują się Polakami.

– Te paczki, przede wszystkim ta symbolika, że tutaj w kraju o nich pamiętamy, że wysyłamy podręczniki szkolne, polskie książki, to było przeżycie. Zachęcam, by kiedy miną obostrzenia, każdy się włączył, każdy może zostać wolontariuszem i wspierać nas w tych działaniach – mówi Patryk Markuszewski.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl