PAP/Piotr Polak

S. Karczewski i A. Bielan udzielili poparcia W. Skurkiewiczowi, kandydatowi PiS na prezydenta Radomia

Mieszkańcy Radomia mogą liczyć na Wojciecha Skurkiewicza. Na pewno nigdy ich nie zawiedzie – zapewnił marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który wspólnie z wicemarszałkiem izby Adamem Bielanem przyjechał dziś do Radomia, by udzielić poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta tego miasta.

„To polityk przede wszystkim lubiany i szanowany przez kolegów ze swojego środowiska, ale – co rzadko spotykane – lubiany i szanowany przez polityków z innych ugrupowań” – powiedział o Wojciechu Skurkiewiczu marszałek Senatu.

Według niego, kandydat PiS na prezydenta Radomia „potrafi rozmawiać, wyjść do ludzi i prowadzić dialog z mieszkańcami”.

Stanisław Karczewski podkreślił, że Wojciech Skurkiewicz zna dobrze problemy miasta, z którego się wywodzi.

„Nowy prezydent to nowe otwarcie, to nowe szanse dla Radomia. Wojciech Skurkiewicz ma bardzo dobrą, silną drużynę, tę, która go będzie wspierać z Warszawy i tę, którą stworzył w Radomiu” – zaznaczył marszałek.

Zaapelował do wyborców, by oddali głos na kandydata PiS.

Adam Bielan wyraził przekonanie, że już niedługo Wojciech Skurkiewicz „przeniesie się z Ministerstwa Obrony Narodowej do Urzędu Miejskiego w Radomiu”.

„Tracimy na poziomie krajowym bardzo ważnego, doświadczonego polityka, świetnego eksperta od spraw obronności, bardzo pracowitego parlamentarzystę, ale Radom zyska świetnego prezydenta. Ta transakcja będzie dla miasta bardzo korzystna” – ocenił wicemarszałek.

Według niego Wojciech Skurkiewicz – jako wiceszef MON – odegrał kluczową rolę w negocjacjach z wojskiem dot. przejęcia lotniska w Radomiu przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

„Bez aktywności pana ministra nie mielibyśmy tego historycznego wydarzenia” – zaznaczył Adam Bielan.

Jego zdaniem, Wojciech Skurkiewicz – ze względu na wiedzę, doświadczenie w samorządzie i administracji państwowej – jest najlepszym kandydatem na prezydenta Radomia.

„Radom przez najbliższych pięć lat czeka okres bardzo szybkiego rozwoju. Pojawi się bardzo wiele szans inwestycyjnych, infrastrukturalnych. Musimy mieć na czele magistratu w Radomiu osobę kompetentną, doświadczoną, która te szanse po prostu będzie potrafiła wykorzystać” – stwierdził Adam Bielan.

Wicemarszałek odniósł się także do „bezprzykładnej fali hejtu w mediach ogólnopolskich ze strony ważnych polityków Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego dot. zakupu radomskiego lotniska przez PPL, mimo że wywodzący się z PO prezydent Radomia uważa tę inwestycję jako wielką szansę dla miasta.

Radosław Witkowski oświadczył, że „zdecydowanie dystansuje się od wszelkich wypowiedzi, które w jakikolwiek sposób mogą godzić w dobre imię Radomia i jego mieszkańców czy podważać zasadność lokalizacji lotniska na radomskim Sadkowie”.

„Jeżeli tak, to panie prezydencie, proszę być konsekwentnym i złożyć legitymację partii, która od kilku dni bardzo atakuje inwestycję PPL w Radomiu i atakuje sam Radom” – zaapelował do Radosława Witkowskiego Adam Bielan.

Kilka dni temu lider PO Grzegorz Schetyna stwierdził, że „zakup lotniska w Radomiu to głupia decyzja”.

Krytycznie o inwestycji PPL w Radomiu wypowiedział się także b. wicemarszałek woj. lubelskiego europoseł Krzysztof Hetman z PSL, który skrytykował pomysł inwestycji PPL w Radomiu.

PAP/RIRM

drukuj