W Rzymie kolejny dzień ograniczeń ruchu samochodów z powodu smogu

Kolejny dzień z rzędu w Rzymie obowiązują w czwartek wprowadzone przez władze miejskie ograniczenia w ruchu samochodów osobowych. Przyczyną tej decyzji jest wysoki poziom smogu. Nakazano też obniżenie temperatury ogrzewania w domach do 18 stopni Celsjusza.

Rzymian – jak podkreślają włoskie media – czeka kolejny trudny dzień. W mieście coraz trudniej oddychać z powodu utrzymującego się wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza. Ale również dlatego, że w związku z częściową blokadą ruchu aut, trudniej dojechać do pracy i szkoły.

Po ekologicznej niedzieli, gdzie niemal przez cały dzień obowiązywał zakaz jazdy samochodem, od wtorku ograniczony jest ruch najbardziej trujących środowisko pojazdów.

Dekret podpisany przez burmistrz Virginię Raggi jest bardzo szczegółowy, co oznacza, że zdecydowana większość kierowców w stolicy musi dokładnie go przestudiować, by wiedzieć, w jakich godzinach nie mogą jeździć samochodem.

I tak na przykład od godziny 07.30 do 20.30 nie mogą jeździć samochody o najstarszym typie silnika i normie emisji spalin Euro 1.

Samochodów z silnikiem diesla, z wyjątkiem normy Euro 6, dotyczy zakaz obowiązujący w godzinach 07.30-10.30 i 16.30-20.10.

Ponadto według rozporządzenia temperatura ogrzewania w domach mieszkalnych nie może przekraczać 18 stopni Celsjusza. Z 12 do 8 godzin na dobę skrócono czas pracy pieców grzewczych.

Władze Wiecznego Miasta ogłosiły, że jeśli obecna, krytyczna sytuacja z zanieczyszczeniem powietrza, nie ulegnie poprawie, także w kolejnych dniach obowiązywać będą dalsze ograniczenia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl