fot. Tadeusz Pawłowski/rycerzekolumba.com

Rzeszów: VII Konwencja Stanowa Rycerzy Kolumba

W Rzeszowie rozpoczyna się dziś doroczna, VII Konwencja Stanowa Rycerzy Kolumba. W spotkaniu wezmą udział delegaci z całej Polski oraz goście ze Stanów Zjednoczonych, Litwy i Ukrainy.

Głównym celem spotkania jest podsumowanie działalności oraz wyznaczenie najważniejszych kierunków działań na najbliższe lata.

W trakcie wydarzenia zostanie podjęta rezolucja, w której m.in. zostaną zawarte stanowiska w ważnych sprawach dotyczących wiary oraz spraw społecznych naszej ojczyzny.

Praca Rycerzy Kolumba to czysty wolontariat – podkreśla Tomasz Wawrzkowicz, Sekretarz Stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce.

– Konwencja Stanowa to również okazja do nowych wyborów, ponieważ w Rycerstwie Kolumba, we wszystkich jurysdykcjach na całym świecie, wybory odbywają się co roku. Przypomnę, że nasza praca to czysty wolontariat, żadnych pensji, żadnych funduszy nie pobieramy. Pracujemy w czystym wolontariacie, dokładając jeszcze ile tylko możemy swojego czasu, funduszy, czasem niestety również kosztem innych zajęć, a nawet rodziny (chociaż staramy się, żeby rodziny nie zaniedbywać). Wszystkie dzieła rycerskie, które realizujemy, realizujemy wspólnie – mówi Tomasz Wawrzkowicz.

Dziś o godz.18.00 rozpocznie się Msza Św. w kościele Akademickim Św. Jadwigi Królowej. Następnie odbędą się spotkania i rozmowy.

VII Konwencja Stanowa zakończy się jutro wieczorem.

Zakon Rycerzy Kolumba jest największą na świecie katolicką organizacją świecką o charakterze charytatywnym.

Obecnie zrzesza ponad 1 mln 800 tys. członków. Naczelnymi zasadami, jakie wyznają, są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm.

RIRM

drukuj