fot. facebook

Rzeszów: koncert patriotyczny z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dla upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Rzeszowie odbył się koncert zespołu Contra Mundum Norberta Smolińskiego. Inicjatorem koncertu była Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej.

Contra Mundum w swojej twórczości sięga po utwory znanych polskich poetów.

– To jest najlepsza polska poezja: Słowacki, Norwid, Herbert, Baczyński czyli ci poeci, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę – mówiła Halina Szydełko, poseł PiS, przewodnicząca prezydium Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej.

Nadszedł czas, aby o nich mówić, podkreśliła Halina Szydełko.

– Między innymi takimi wydarzeniami, jak ten koncert, przywracamy im pamięć – akcentowała poseł PiS.

To nie przypadek, że w trakcie patriotycznego koncertu zaśpiewał Norbert Smoliński. Forma przywracania pamięci o polskich bohaterach – jaką proponuje artysta – przyciąga nie tylko osoby starsze, ale również młodzież.

– Gdziekolwiek jesteśmy na scenie chcemy przypomnieć najważniejsze wydarzenia i naszych bohaterów, którzy przez lata byli odsuwani na dalszy plan, w edukacji i w życiu codziennym. Teraz mocniej wnikają do popkultury, do krwioobiegu i oby tak było jak najdłużej – podkreślał lider zespołu Contra Mundum.

Koncertu wysłuchali m.in. żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Jestem pod wrażeniem koncertu. Dobrze, że żołnierze, którzy niedawno dołączyli do mojej brygady mieli możliwość uczestniczyć w tej lekcji patriotyzmu – wskazywał płk Dariusz Słota, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

TV Trwam News

drukuj