fot. PAP/Mateusz Marek

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw odpowiedział na zarzuty posła KO

Do 15 lutego Rzecznik MŚP Adam Abramowicz przedstawi w Sejmie sprawozdanie z działań wspierających firmy w pandemii. Raport zostanie zaprezentowany podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju.

To właśnie Komisja Gospodarki i Rozwoju zdecydowała wczoraj o konieczności przekrojowego pokazania przez Rzecznika jego aktywności na rzecz wsparcia przedsiębiorców w trakcie pandemii COVID-19. Zarzuty w tym zakresie przedstawił Aleksander Miszalski, poseł Koalicji Obywatelskiej. Jak stwierdził, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców nie podejmuje potrzebnych działań.

Odpowiedź Adama Abramowicza na te zarzuty była jednoznaczna.

– Zarzuca mi Pan, że nie uczestniczę w problemach przedsiębiorców, które mają w czasach COVID-19. Ja Pana bardzo proszę, to nie jest trudne, niech Pan wrzuci sobie w wyszukiwarkę dwa słowa: Rzecznik MŚP i lockdown. Może wtedy przeprosi mnie Pan za te swoje insynuacje, że nie stoję w obronie przedsiębiorców. Odpowiedzialność poselska powinna być jednak zdecydowanie większa – powiedział Adam Abramowicz.

Rzeczniku MŚP zaprezentował posłom przygotowane w konsultacji z przedsiębiorcami propozycje systemowych zmian dla biznesu, tzw. Dziesiątka Rzecznika MŚP. Jak mówił, „dziesiątka” to postulaty 244 organizacji zrzeszonych w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP.

Najistotniejsze postulaty „dziesiątki” to reforma ZUS dla przedsiębiorców, płaca minimalna na poziomie połowy średniego wynagrodzenia, zmniejszenie biurokracji, czy skrócenie czasu postępowań gospodarczych. Zmiany te pomogą w wyjściu z kryzysu po pandemii.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj