twitter.com/PiotrMuller/

Rzecznik rządu: Tarcze antykryzysowe pomogły ochronić miejsca pracy

Tarcze antykryzysowe pomogły ochronić miejsca pracy – podkreślił rzecznik rządu, Piotr Müller, komentując dane Europejskiego Urzędu Statystycznego.

„Mamy jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej! Według Eurostatu we wrześniu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 2,6 proc.” – napisał w poniedziałek Piotr Müller w mediach społecznościowych.

Dodał, że z takim wynikiem Polska zajmuje drugie miejsce w UE.

„Tarcze antykryzysowe pomogły skutecznie ochronić miejsca pracy” –  napisał rzecznik rządu.

Według danych podanych przez Eurostat 3 listopada stopa bezrobocia w Polsce we wrześniu, po dostosowaniu sezonowym, według metodologii Eurostatu wyniosła – tak jak w sierpniu – 2,6 procent.

Jak podała 8 listopada minister rodziny Marlena Maląg, według wstępnych danych resortu stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w październiku 5,1 proc.; w porównaniu z poprzednim miesiącem liczba osób poszukujących pracy spadła o 4,2 tys. i wyniosła 797 500.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl