PAP/Tomasz Gzell

Rzecznik rządu P. Müller: Nie jest rozważane wprowadzenie stanu wyjątkowego w Polsce

Wicepremier Jarosław Kaczyński ogłosił w środę, że w związku z obecnością Grupy Wagnera na Białorusi została podjęta decyzja o wzmocnieniu naszej obrony na wschodniej granicy Polski.

Dziennikarze pytali w czwartek rzecznika rządu, czy w związku z tą decyzją rozważane jest wprowadzenie jakiegokolwiek stanu nadzwyczajnego.

Nie jest rozważane wprowadzenie stanu wyjątkowego ani na terytorium całego kraju, ani na fragmencie terytorium kraju. Są przepisy, które pozwalają wprowadzić niektóre elementy o charakterze organizacyjnym czy ograniczającym wstęp na niektóre fragmenty, np. przy granicy, bez wprowadzenia takiego stanu. Dzięki temu nie trzeba wprowadzać w takiej sytuacji jak dzisiaj stanu wyjątkowego czy innego stanu – powiedział Piotr Müller.

Rzecznik rządu powiedział, że decyzja o wzmocnieniu naszej obrony na wschodniej granicy stanowi przygotowanie do potencjalnych ruchów grupy Wagnera.

Nie mamy sygnałów, żeby ten scenariusz na dzisiaj czy na jutro był możliwy – zaznaczył polityk Zjednoczonej Prawicy. Natomiast, jak dodał, trzeba się przygotowywać wcześniej.

Z dostępnych danych wynika, że na Białorusi może być ok. 8 tysięcy najemników Grupy Wagnera. O ich przeniesieniu z Rosji na Białoruś informował jako pierwszy białoruski dyktator Aleksandr Łukaszenka.

RIRM

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl